Bulletin k utkání
Start98 - ALIGATORS Klobouky
PREVIEW: Muže čeká první bitva s Aligators, ženy hostí Jičín

PREVIEW: Muže čeká první bitva s Aligators, ženy hostí Jičín

Muži odehrají první zápas v play-down. Jakožto lépe postavený tým po základní části bude Start sérii s Aligators Klobouky zahajovat doma. Utkání je na programu v neděli od 14 hodin na Jižním Městě. Tygřice přivítají v posledním kole Jičín. Generálka před vyřazovacími boji se bude hrát od 16 hodin na Jedenáctce.

Z obou vzájemných střetnutí Startu s Aligators vyšel lépe celek z Prahy. První utkání v září Start jasně vyhrál poměrem 11:5, druhý zápas měl ale jiný průběh. Na začátku prosince v Křenovicích došel zápas až do samostatných nájezdů, které vyšly lépe Pražanům. Aligators zakončili základní část na posledním 14. místě, ztráta na 13. příčku činila 11 bodů. Mezi jejich nejvýraznější výsledky patřila výhra nad Znojmem a Gullivers a zisk bodu na úkor Hattricku Brno. V posledním kole základní části prohnali suveréna letošní sezóny BUTCHIS, v zápase podlehli 2:3. S ohledem na bilanci ze vzájemných utkání i tabulkové postavení po základní části jde do této série jako favorit Start, hraje se ale na čtyři vítězné zápasy, což dává oběma celkům šanci na nápravu při případném zaváhání. Přijďte muže podpořit v prvním domácím utkání série!

Ženy čeká poslední odveta letošního ročníku. Tigers už nemůže nic připravit o místo v play-off, v případě zaváhání sedmé Olomouce mají ještě šanci poskočit o příčku výš a s Hanačkami si vyměnit pozice. V systému výběru soupeřů ale nehraje tabulkové postavení mezi pátým a osmým místem žádnou roli. Jičín už nemá reálnou možnost vyhnout se boji o záchranu, momentálně je devátý se ztrátou 12 bodů na osmičku nejlepších. Pokud by se stalo, že tým z města pohádky podlehne Startu a v souběžně hraném zápase obere Liberec o body Bohemians, klesne Jičín na 10. místo, což by mělo vliv na budoucí složení dvojic soupeřů pro play-down. Fanděte Tigers v posledním utkání základní části přímo na Jedenáctce!

Zpět na úvod