Bulletin k utkání
Tigers Start98 - FBS Olomouc
PREVIEW: Na Jižním Městě se odehrají dva atraktivní duely. Ženy hostí Olomouc, muži přivítají Hattrick Brno

PREVIEW: Na Jižním Městě se odehrají dva atraktivní duely. Ženy hostí Olomouc, muži přivítají Hattrick Brno

Po reprezentační pauze čeká ženský tým další soutěžní zápas. Tygřice odehrají domácí odvetu proti FBS Olomouc od 16 hodin. Nedlouho po skončení extraligového klání nastoupí k zápasu také naši muži, ti budou od 19:00 hostit brněnský Hattrick.

S Hanačkami naše ženy v prvním utkání prohrály. Vyrovnané utkání rozhodla Olomouc ve třetí třetině a zápas vyhrála 9:6. Sobotní duel bude pro oba týmy ostrým testem před play-off, zároveň se bude hrát i o postavení v tabulce. Šestý, sedmý a osmý tým se totiž v rozmezí jednoho bodu. Olomouc má na kontě 25 bodů, Bohemians a Start mají shodně 24. 

Tygřice budou mít příležitost se vymanit ze série proher, která trvá od začátku roku. Hanačky také nevstoupily do nového roku ideálně, přičemž s Vítkovicemi ale zapsaly sympatický výsledek 3:4. Pak přišly na řadu soupeři z nižších pater tabulky. Olomouc si poradila s Bohemians a v minulém kole přehrála Jičín. I díky těmto výhrám má na Tigers jednobodový náskok. Ve hře budou důležité body a dá se očekávat, že v dojde k vyrovnanému souboji.

Muži Startu se po týdnu opět postaví brněnskému soupeři. Po předchozím nezdaru proti Bulldogs je teď čeká další těžká váha a aspirant na postup do nejvyšší soutěže. Dvě kola před koncem základní části se nabízí vzpomenout na první vzájemné měření sil, které Start v půlce listopadu těsně nezvládl a Hattricku podlehl 6:7.

Nedlouho před začátkem vyřazovacích bojů by Start potřeboval favorita zaskočit a v ideálním případě získat jakýkoli bodový příděl. Stále se totiž nachází na 11. příčce a spoléhat se pouze na zaváhání svých nejbližších konkurentů by se nemuselo vyplatit. Hattrick se navíc nenachází v oslnivé formě, z předchozích pěti zápasů vyhrál jediný, minulý týden doma proti Letce. Předtím mu nevyšel zápas s Chomutovem, těsně podlehl i Znojmu. Hattrick Brno rozhodně nepředvádí tak dominantní výkony jako nejlepší tři týmy tabulky, což by mohlo Start povzbudit a motivovat k úspěchu na domácí půdě.

Zpět na úvod