Bulletin k utkání #1
START98 - TROOPERS
V prvním kole narazí muži na TROOPERS!

V prvním kole narazí muži na TROOPERS!

Do prvního zápasu nové sezóny již zbývá několik posledních hodin. My tu pro vás nyní máme souhrn všeho důležitého, aby jste byli před startem 1.ligy v obraze.

Nejprve se zastavíme u realizačního týmu. Již do čtvrté sezóny vstoupí tým pod taktovkou hlavního trenéra Adama Havránka, který bude mít i nadále k dispozici Martina Jirku a nově také Ondřeje Lupoměcha. Ten naváže na svou trenérskou misi u juniorů Chodova v roli 2.asistenta mužů Start98. O kondiční přípravu se i nadále stará Martin Pala.

O poznání rušněji bylo přes léto v hráčském kádru, kde jsme zaznamenali řadu příchodů a odchodů. Hned čtyři matadoři Start98 zamířili v rámci FG do našeho partnerského týmu Traverza, jmenovitě se jedná o Filipa Řehulku, Michala Pražáka, Tomáše Volfa, Ondřeje Schullera. Ty doplní ještě mladý Patrik Chládek, který si zvolil cestu soutěže NFL. Klub pak ukončil spolupráci s Vojtěchem Bečkou, Josefem Tůmou a Martinem Petrem. Na hostování do Českých Budějovic odchází Jiří Koklar. Rovněž v rámci FG pak míří z týmu Start98 za Superligovou příležitostí do Florbalu Chodov na hostování golman Ondra Lupoměch a také Jan Novotný, trvale se pak na Chodov přesouvá Marek Šmíd a Matěj Netrefa.

V pokračující spolupráci FG pak dojde hned v několika rovinách. V rámci střídavých startů si bude moci trenérský tým letos vybírat hned z osmičky hráčů Chodova - Matěje Koláře, Radima Slunečka, Šimona Šmajdy, Marka Šmída, Matěje Netrefy, Karla Hodíka, Davida Horkého a Jakuba Dufka. Mimo to budou letos ve formě střídavých hostování zvyšovat konkurenci rovněž vybraní talentovaní junioři ročníků 2004/2005.

V neposlední řadě pak do týmu Start98 plynule přechází odchovanci klubů FG - Karel Pergler, Adam Pospíchal, Jonáš Kulhavý a Viktor Chaloupka.

Revoluční pojetí rozvoje hráčů v rámci konceptu U23 láká i další zajímavé přírůstky do našich řad - proto v rámci této filozofie vítáme do Start98 vybrané perspektivní hráče i mimo Floorball Group. Z týmu Florbal Kladno k nám dorazil Lukáš Sedláček, jako volný hráč se pak zapojil Martin Kašík, dlouholetá opora mládeže FBC Ostrava. Posledním přírůstkem je pak Ondřej Valenta, jehož návrat z Bohemians do klubů FG se dá nazvat návratem domů a věříme, že zde naváže na svou nadějnou dráhu z týmů mládeže.

Pohled na kádr před startem sezony přidává Ondřej Neuman - sportovní manažer FG: “Jsem moc spokojený s vývojem týmu U23. Po letech budování jsme ve stavu zcela ideálním, systémově nastaveném a jasně definovaném. Kádr je složen již výhradně z hráčů, jejichž ambice mají ideálně přerůstat 1.ligu mužů či v ní hrát významnou roli. V týmu máme výrazně snížený věkový průměr a mnoho hráčů s dobrou budoucností - zájem o naše odchovance roste, až se kluby naučí ocenit hodnotu hráčů, které projekt FG generuje, uvidíme jich ještě více v Superlize i 1.lize. Věřím, že naši hráči chápou, že jim právě tento projekt nabízí možnost dozrát v hotové elitní florbalisty, kteří by v mnoha klubech upadli v zapomnění. Pokud nás přerostou tak, že o ně bude opravdový zájem, ne pseudo-nabídky na “vytěrače laviček”, nebudeme jim bránit. Do té doby budou hrát důležitou roli u nás a společně budeme úspěšní. Máme dnes výhodu - už nikomu nemusíme vysvětlovat či obhajovat naši revoluční vizi, ale můžeme ukazovat jasné výsledky! Věřím, že je letos tým ještě více zdůrazní na hřišti a budeme opravdu velmi nepříjemným soupeřem pro každého v 1.lize! Výsledkové cíle si sice stále nedáváme, ale generace našich současných hráčů už sama o sobě umí vyhrávat a chce to dokazovat i dále! Moc se na sezonu těším!“

No a proti komu tým trenéra Adama Havránka svou letošní pouť 1. ligou zahájí? Na úvod dorazí do haly na Jedenáctce nováček soutěže Troopers. Brněnský celek se v uplynulém ročníku stal hegemonem Národní ligy - Východ, kde nejprve s pohodlným náskokem ovládl základní část, aby následně formu potvrdil i v play off a s pouhými dvěma porážkami došel až na vrchol. Troopers se opírají o řadu hráčů se zkušenostmi ze Superligy. Zajímavým jménem je například Petr Voltner, který s 66 body ovládl ligovou produktivitu. Nejnovějším přírůstkem nováčka soutěže je pak Jiří Koutný. Hráč s velmi bohatou kariérou, nejen u nás, ale i v zahraničních soutěžích. Naposledy působil právě v dresu partnerského Chodova.

“Do sezóny jdeme se stejným cílem jako v sezóně minulé. Ukázat, že jsme konkurenceschopní vůči všem týmům v první lize a odehrát spoustu kvalitních zápasů, které náš mladý tým posune znovu o velký krok dopředu. Věřím, že kvalitní letní příprava pod Martinem Palou a spoustu přátelských utkání, v čele s turnajem Czech open, nám pomohou, abychom od začátku sezóny byli schopni cíle plnit.” říká před Startem sezóny hlavní trenér mužů Adam Havránek.

V sobotu sice přijede nováček, ale jak vidíte nečeká kluky vůbec nic jednoduchého a o to důležitější bude na úvod divácká podpora. Tak doražte v sobotu všichni podpořit naše muže na halu Jedenáctka.

Složení týmu pro sezońu 2022/2023:

Gólmani:
Lukáč Vít
Pregler Karel

Hráči:

Doleček Vojtěch
Duda Matěj
Fenik Martin
Chaloupka Viktor
Jirásek David
Kašík Martin
Kerzel Jakub
Kerzel Jan
Kulhavý Jonáš
Kulík Adam
Kulík Albert
Lebeda Jiří
Matoulek Tomáš
Plaček Vojtěch
Pospíchal Adam
Prášek Otakar
Sedláček Lukáš
Valenta Ondřej

Zpět na úvod